Nefes: Kayıp Bir Sanatın Yeni Bilimi pdf oku indir

tarafından
20
Nefes: Kayıp Bir Sanatın Yeni Bilimi pdf oku indir

Doğru şekilde nefes almayı biliyor musunuz?
 
Nefes, sağlıklı bir yaşam sürdürmenin önemli yapıtaşlarından biri ve günde yaklaşık yirmi beş bin kez nefes alıp veriyoruz. Ancak modern dünyada çoğumuzun doğru nefes alıp verme becerisi zayıflamış durumda. Bu durum, hem hayat kalitemizi düşürüyor hem de başka birçok rahatsızlığa davetiye çıkarıyor.
 
James Nestor, nefesle ilgili problemlerin nasıl üstesinden gelinebileceğini öğrenmek için dünyayı dolaşarak cevapları tarihte, yeraltı mezarlıklarında, göğüs hastalıkları birimlerinde, ortodonti kliniklerinde ve nefes pratiğiyle ilgili eski metinlerde arıyor; nefes alıp verme şeklimizi değiştirmenin atletik performansı artırabileceğini ya da horlamaya, astıma ve otoimmün hastalıklara iyi gelebileceğini gösteren araştırmaları tarıyor.
 
Binlerce yıllık tıbbi metinlerle göğüs hastalıkları, psikoloji ve biyokimya alanlarında yapılmış son araştırmaları bir araya getiren Nefes’i okuduktan sonra bir daha asla eskisi gibi nefes almayacaksınız.
 
 
“Bu kitabı okuyunca nefes alma şeklinizi değiştirmek isteyeceksiniz.”
Evening Standard
 

Nefes: Kayıp Bir Sanatın Yeni Bilimi isimli 304 sayfa yazılmış olan bu kitap ; James Nestor tarafından kaleme alınmış ve MUNDİ yayınevinin 02.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arafat’ta Bir Çocuk pdf oku indir başlıklı makalemizde Arafat'ta Bir Çocuk indir, Arafat'ta Bir Çocuk oku ve Arafat'ta Bir Çocuk pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Nefes: Kayıp Bir Sanatın Yeni Bilimi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.