Neden ve Nasıl Siyer Öğrenmeliyiz? pdf oku indir

Neden ve Nasıl Siyer Öğrenmeliyiz? pdf oku indir

Hz. Peygamber’in (sas) kutlu hayatı olan siyer, bir Müslüman için gerçekten çok büyük ehemmiyet arz eden bir alandır. Kulluk için yaratılan insan, bu kulluğun en ide­al halini elbette peygamberlerden ve son peygamber olan Peygamber Efendimiz’den (sas) öğrenecektir. Böyle olduğu için, Kur’an’ın ve Nübüvvet mesajlarının ilk muhatapları olan sahabe nesli, Hz. Peygamber’in (sas) dünyasına ait ne varsa, bu bilgileri çok önemsemiş, daha sonraki süreçte de bunları talebeleri ve ikinci hayırlı nesil olan Tabiin nesline aktarmış, onlar da kendilerinden sonra gelenlere bu mirası ulaştırarak, o kıymetli hazinelerin günümüze kadar ulaş­masını sağlamışlardır.
Hakikaten Hz. Peygamber’in (sas) kutlu hayatına dair bil­giler, tarihte hiçbir şahıs ve dönem ile kıyaslanamayacak kadar ciddi bir müktesebata ulaşmıştır. Şu an kütüphane­lerimizde, o döneme dair binlerle, hatta yüzbinlerle ifade edilecek kadar kitap mevcuttur. Miladi VI. asır dediğimiz o döneme ait çalışmalar, sadece Hz. Peygamber’in (sas) haya­tını anlatan doğrudan siyer kaynaklarından ibaret değildir. Bir şekilde Hz. Peygamber’in (sas) hayatını daha doğru ve daha detaylı anlamamıza katkı sağlayacak her türlü çalış­manın siyer ile bir şekilde bağları olmuştur.
 

Neden ve Nasıl Siyer Öğrenmeliyiz? isimli 248 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Muhammed Emin Yıldırım tarafından kaleme alınmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 01.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşi Vaktinden Çok Olanlar (4 Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde İşi Vaktinden Çok Olanlar (4 Kitap) indir, İşi Vaktinden Çok Olanlar (4 Kitap) oku ve İşi Vaktinden Çok Olanlar (4 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Neden ve Nasıl Siyer Öğrenmeliyiz? pdf oku indir - PDF indir