Napoleon (2 Cilt) pdf oku indir

tarafından
16
Napoleon (2 Cilt) pdf oku indir

Emil Ludwig’in Napoleon’u, bugüne kadar yazılmış en önemli biyografi klasiklerden biri. Eleştirmenler Ludwig’in bu biyografisinin, ünlü komutanın kişiliğini, kimliğini ve çalkantılarla dolu hayatını, hakkında yazılan bütün eserlerden daha iyi yansıttığını vurgularlar. Bütün iyi biyografi kitapları gibi bu eser de okurda bir tarih kitabından çok roman izlenimi bırakacaktır. Ludwig’in Napoleon’u, etkileri günümüze bile yansıyan bu dönemin (1789-1821) toplumsal yapısını ve bu döneme adını veren Napoleon’un olağanüstü yetenekleriyle insani yönlerini ustalıkla dile getirir. Okur, ayrıca idealleri uğruna yaşayan büyük bir komutanın aşkına da şahitlik edecek ve Napoleon’u erişilmez bir yönetici ve komutan olarak değil, canı yanan, tutkuları olan ve bu tutkularıyla idealleri arasında yaşadığı gerilimi aşmaya çalışan bir kahraman olarak tanıyacaktır. Bugüne kadar onun hakkında yazılmış en iyi biyografi olarak gösterilen Napoleon, aynı zamanda sürükleyici bir savaş, aşk ve ihanet hikâyesi olarak akıllarda kalacaktır.
 

Napoleon (2 Cilt) isimli 800 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Emil Ludwig tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 05.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf oku indir başlıklı makalemizde Günlükler I (Savaş Öncesi) indir, Günlükler I (Savaş Öncesi) oku ve Günlükler I (Savaş Öncesi) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Napoleon (2 Cilt) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.