Mutlu Prens pdf oku indir

tarafından
5
Mutlu Prens pdf oku indir

Uzun bir sütunun tepesindeki Mutlu Prens heykeli, arkadaş olduğu Kırlangıç’tan safir gözlerini kibritçi kıza, kılıcının kabzasındaki yakutu terzi kadına ve diğer ihtiyacı olanlara ulaştırmasını ister. Göçünü erteleyen Kırlangıç, Mısır’a doğru kanat çırparken ardında mutlu bir prens mi bırakacaktır?

“Uzakta, küçükçe sokakta, fakir bir ev durur. Evin pencerelerinden biri açık ve bu pencerenin aralığından masada oturmuş kadını görebiliyorum. Terzi kadının oğluna nehir suyundan başka vereceği hiçbir şeyi olmadığı için çocuk ağlıyor. Küçük Kırlangıç, kılıcımın kabzasındaki yakutu çıkarıp, terzi kadına götüremez misin?”
Oscar Wilde’ın Bülbül ile Gül, Bencil Dev, Candan Dost ve Muhteşem Roket isimli dört hikâyesini daha kapsayan kitap, İngilizce aslından Türkçeye çevrildi
 
 

Mutlu Prens isimli 56 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Oscar Wilde tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 21.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Mutlu Prens pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.