Mutlu Olma Sanatı pdf oku indir

tarafından
6
Mutlu Olma Sanatı pdf oku indir

Epikür; din, bilim, yaşam, ölüm, mutluluk ve ahlak konularındaki fikirleriyle Antik Akdeniz dünyasını ve Avrupa’nın düşünce yapısını derinden etkilemiştir. Karl Marx, Isaac Newton ve Thomas Hobbes gibi büyük düşünürlerin hayranlığını kazanan Epikür’ün fikirleri, ölümünden yüzyıllar sonra bile hâlâ tartışılmaya devam ediyor.  
Mutlu Olma Sanatı; Epikür’ün Herodot ve Menoitios’a yazdığı, varlığın fiziksel temelleri, yaşamın amacı, ruhun doğası, kader, dil, kültür, haz ve adalet gibi daha pek çok konuyu ele alan mektuplarından ve aforizmalarından oluşuyor. Epikür bu mektuplarında, iyi bir hayat yaşamanın yollarının salt insan davranışı üzerinden değil; hareket kavramı, görme, koklama ve duyma gibi duyuların ve gök cisimleri, ateş ve atomlar gibi doğrudan gözlemlenebilen yahut gözlemlenemeyen fiziksel maddelerin de doğru anlaşılması ve dolayısıyla insan türünün tüm bu yapı içerisindeki yerinin kavranmasıyla mümkün olabileceğini gösteriyor: “Ölüm bizim için bir anlam ifade etmez, çünkü atomlarına ayrılanın duyu yetisi kalmamıştır ve duyu yetisi olmayan ile alakamız yoktur.”
Bu açıdan bakıldığında sıra dışı bir okuma deneyimi vadeden Mutlu Olma Sanatı, “Bedenlerimizi ve zihnimizi çevreleyen ‘varlık dünyası’ bize ne söylüyor?” sorusuna, endişeden uzak bir cevap arıyor. 
 
 

Mutlu Olma Sanatı isimli 104 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Epikür tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 16.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Mutlu Olma Sanatı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.