Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir

tarafından
13
Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir

Mutlu olmak, mutlu yaşamak mümkün müdür?
Schopenhauer’in radikal kötümserliği, onun felsefesini mutluluk düşüncesiyle bağdaştırma girişimlerini daha doğmadan boğar. Schopenhauer’e göre yaratıkların en mutsuzu insandır ve her türlü oluşun kaynağı olan irade, dünyadaki bütün kötülüklerin çıkış noktasıdır. Dünya kötü bir yerdir ve kötülüğünün en belirleyici yönü, acı ve mutsuzluğun her yerde hazır ve nazır oluşudur.
Mutlu Olma Sanatı, iyimser dünya görüşüne karşı çıkan ve yaşadığımız dünyayı olası dünyaların en kötüsü sayan Schopenhauer’den umulmadık bir kılavuz. Adını felsefe tarihine kötümser olarak yazdıran filozofun bu küçük kitabı, mutluluğa ulaşma çabası olarak hayata dair pratik bir felsefeyi de olanaklı kılıyor.
 
#kısaklasikler #kötümserlik #kötümserlikfelsefesi #irade #mutluluk #mutluhayat #hayatbilgeliği
 

Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) isimli 56 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Arthur Schopenhauer tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 01.10.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Portakal Yokuşu Kadın Hikayeleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Portakal Yokuşu Kadın Hikayeleri indir, Portakal Yokuşu Kadın Hikayeleri oku ve Portakal Yokuşu Kadın Hikayeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mutlu Olma Sanatı (Kısa Klasik) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.