Mutlak Gerçek ve Sonsuz İmkan Antik Bilgelik ve Modern Bilim Bağlamında pdf oku indir

Mutlak Gerçek ve Sonsuz İmkan  Antik Bilgelik ve Modern Bilim Bağlamında pdf oku indir

Bu eser, insanoğlunun hakikati bir bütün olarak anlama iştiyakının tarih boyunca katettiği yolda antik bilgeliği ve modern bilimi kıyaslama ve geçmişte söylenenleri bugünün bilinenleriyle bir kere daha değerlendirme çabasının bir parçasıdır. Geçmişi ve antik düşünceyi yorumlamak, mevcut anlayışlarımızın gelecekte nasıl değerlendirileceğini doğru tahmin etmekten, yaşadığımız
zamanın ruhunun bizi ne kadar etkilediğini ve şartlandırdığını görmekten daha kolay gibi görünüyor. Oysa zamanın ruhu, bizi sadece geleceğe
doğru değil geçmişe doğru da şartlandırıyor ve artık atalarımızın düşüncelerini ve gerekçelerini yeterince iyi anlamıyoruz.

Kitap, içinde yaşadığımız çağın zihinsel sınırlarını, asli fikirleri kaybetmeden yeniden düşünmeye yapılan çağrılara destek mahiyetindedir.
 
 

Mutlak Gerçek ve Sonsuz İmkan
Antik Bilgelik ve Modern Bilim Bağlamında isimli 236 sayfadan oluşan kitap ; Ali Sebetci tarafından yazılmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Mutlak Gerçek ve Sonsuz İmkan Antik Bilgelik ve Modern Bilim Bağlamında pdf oku indir - PDF indir