Mus’ab Bin Umeyr pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Mus’ab Bin Umeyr pdf


Mus’ab Bin Umeyr pdf

Kendini fiziki olarak çok iyi geliştiren Hz. Mus’ab b.Umeyr, ruhunda açlık hissetti. Efendimiz’i (sav) tanıyınca ona öylesine inandı ve onu öylesine benimsedi ki Efendimiz’den (sav) ayrılamam derken kader onu hep uzaklaştırdı. Mekke yaşanılmaz olunca önce Habeşistan ve ardından Birinci Akabe Bîatı ile Medine’ye hicret etmek zorunda kaldı. Bedenen olmasa da manen hep Efendimiz’in (sav) yanında yer aldı.
 
Yaşadığı hayat, Hz. Mus’ab’ın samimiyetinin, teslimiyetinin ve bir gencin, kendi iradesine ne kadar sahip çıkabileceğinin göstergesiydi. Hz. Mus’ab hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan, kalabalıklara göre değil inancına göre yaşamanın sembolü oldu. İşte bu nedenle Efendimiz (sav), onu “Mus’abu’l-Hayr” (Hayırlı Mus’ab) diye anıyordu.
 
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Metin Demircan tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Delinin Eldiveni pdf başlıklı makalemizde Delinin Eldiveni indir, Delinin Eldiveni oku ve Delinin Eldiveni pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Mus’ab Bin Umeyr pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?