Müphemlik Ahlakı Üzerine Piurs ve Sineas pdf oku indir

Müphemlik Ahlakı Üzerine Piurs ve Sineas pdf oku indir

20. yüzyılın en etkili yazar ve düşünürlerinden Simone de Beauvoir’ın bu kitapta bir araya gelen Müphemlik Ahlakı Üzerine ile Pirus ve Sineas başlıklı felsefi denemeleri sırasıyla 1947’de ve 1944’te yayımlandı. Müphemlik Ahlakı Üzerine, varoluşçuluğun temelindeki özgürlük ve bu bağlamda varoluşçu bir ahlak için ihtimallere dair bir sorgulamayı içerir. Yazar felsefi birikime, Sartre, Montaigne, Kant, Hegel, Kierkegaard gibi düşünürlere dayanarak insanlık durumunun müphemliğinin kabulü ve bu kabule dayalı bir ahlak üzerine düşünür. Beauvoir’ın ilk felsefi denemesi olan Pirus ve Sineas Plutarkhos’un bir metninde geçen, Kral Pirus ile Sineas arasındaki bir konuşmadan yola çıkarak sonsuzluk, insanlık, ötekiler, eylem gibi sorularla özgürlüğün başat olduğu bir varoluşu tartışır. Her iki metin de varlığını hep koruyan özgürlük ve özgürlüğün etiği sorusuna rehberlik eder.
 

Müphemlik Ahlakı Üzerine Piurs ve Sineas isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Simone de Beauvoir tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 24.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tuğçe Işınsu 7'li Set (El Cami Hediyeli) pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Müphemlik Ahlakı Üzerine Piurs ve Sineas pdf oku indir - PDF indir