Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • İslam
  • Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf

Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf


Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf

İslam âlimlerinin de sıklıkla üzerinde durduğu gibi rüyalarımız; ruhumuzla gördüğümüz, aklımızla idrakine vardığımız bir hadisedir.

Rüya, Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerde de vardır, peygamberlere de vahiylerin bir kısmı rüya yolu ile ulaştırılmıştır.

Kur’an-ı Kerim’de Hz. İbrahim, Yusuf ve Mısır hükümdarının gördüğü rüyalardan söz edilmekte (Yûsuf 12/4-5, 43, 100; es-Sâffât 37/105), Resûl-i Ekrem’in gördüğü bir rüyanın doğru çıktığı Allah tarafından bildirilmektedir (el-Feth 48/27).

Unutulmamalıdır ki rüya, rüyayı görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdi bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

Rüya, rüya ilmini bilmeyen bir kişiye tabir ettirilemeyeceği gibi anlatılmamalıdır da. Rüya sahibi ancak rüya âliminin bilgisiyle rüyası hakkında bilgi sahibi olabilir.

Sevgili okuyucularım, eğer çevrenizdekileri mutlu ederseniz siz de mutlu olursunuz. Bu kitabın sizlere, ismi gibi, müjdeler ve mutlu haberler getirmesini dilerim.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Mehmet Emin Kırgil tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İbadet Esaslarıyla İlgili Kur’an Kavramları pdf başlıklı makalemizde İbadet Esaslarıyla İlgili Kur’an Kavramları indir, İbadet Esaslarıyla İlgili Kur’an Kavramları oku ve İbadet Esaslarıyla İlgili Kur’an Kavramları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Müjde Veren Rüyalar / Mehmet Emin Kırgil İle Rüyalara Cevaplar 2 pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?