Morgue Sokağı Cinayetleri pdf oku indir

Morgue Sokağı Cinayetleri pdf oku indir

Morgue Sokağı Cinayetleri Paris’te, düşsel bir sokakta iki kadının vahşice öldürülmesiyle başlar. Olay mahalli bulguları, faili başka bir adreste aramaya sevk edecektir. Auguste Dupin’in analitik zekâsı, bu sıra dışı cinayeti çözmek için nasıl bir yol izleyecektir?

Edgar Allan Poe, yazdığı gotik türdeki hikâyeleriyle polisiye türünün mucidi olarak kabul edilir. Sürükleyiciliği ve sadelikle inşa ettiği diliyle bir türün gelişimine öncülük eder. Müthiş gözlem yeteneği ve şairlikten doğan lirik dili karanlıklar içindeki olayları dahi nahifçe anlatmasının sırrıdır. 

Morgue Sokağı Cinayetleri’nin yanı sıra Poe’nun; Şişede Bulunan Not, Oval Portre ve Kızıl Ölümün Maskesi adlı üç hikâyesine daha yer verilen derleme, İngilizce aslından Türkçeye çevrildi.
 
 

Morgue Sokağı Cinayetleri isimli 64 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Edgar Allan Poe tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 21.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Neyse pdf oku indir başlıklı makalemizde Neyse indir, Neyse oku ve Neyse pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Morgue Sokağı Cinayetleri pdf oku indir - PDF indir