Moğolca Dil Bilgisi pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Moğolca Dil Bilgisi pdf


Moğolca Dil Bilgisi pdf

Moğolca, Altay dilleri kuramı, Türkçe ile olası bağlantıları çok konuşulan, tartışılan konular arasındadır. Bu tartışmada sonuca ulaşılması için katılımcıların Altay diye tanımlanan dilleri bilen kişiler olması gerekir. Ne yazık ki Türkiye’de dilci akademisyenler bugün bile hiç Moğolca bilmezler. İşin üzücü yanı, günümüzde dünyada bu konuda otorite kabul edilen, çok popüler olmuş birkaç ad Türkçe ya da Moğolca ikisini de bilmeyen bireyler. Zaten her durumda Türkçe öğretmenlerinin Moğolca bilmesi birçok açıdan yararlı olacaktır. 
Bu Moğolca Dil Bilgisi kitabını, Moğolcayı Moğolistan Devlet Üniversitesi Moğol Dili ve Kültürü okulunda okuyarak öğrenmiş, Moğolca makale, tez ve kitap yayınlamış, şu anda Moğolistan Devlet Üniversitesi Moğol Dili ve Dil Bilimi bölümünde dil bilimi eğitimini sürdüren Levent Kaya hazırladı. Kitap Türk dilli, hiç Moğolca bilmeyen kişiler için hazırlandı. Başta ses bilgisi, Kiril dizgesine göre yazım, bu yazımların doğru seslendirmesiyle ilgili örneklerden sonra önce sözcük, sonra söz dizini bilgisi verildi. Kitabın sonundaki okuma parçaları da dil bilgisi konularında öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesini amaçlıyor.
Yazarın youtube kanalında buradaki konulara uygun hazırlanmış kısa videoların çalışma sırasında yardımcı olacağını düşünüyoruz.
Kitabın Moğolca çalışmalarına yararlı olmasını dileriz.
 
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Mehmet Levent Kaya tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sefiller pdf başlıklı makalemizde Sefiller indir, Sefiller oku ve Sefiller pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Moğolca Dil Bilgisi pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?