Moğol Masalları pdf oku indir

tarafından
17
Moğol Masalları pdf oku indir

Tarihin ilk safhalarından beri doğada vahşi hayvanlarla ve yırtıcı kuşlarla bir arada hayatta kalma mücadelesi veren Moğollar, pek çok masal, efsane, mit, şarkı, atasözü ve deyim mirasının sahibidir. Onların bu sıradışı yaşamına açılan masalların derlendiği kitapta İyi Yürekli ve Bilge Han’ın yolculuğunun yanı sıra; “Kocasını Erlik Han’ın Sarayından Kurtaran Kadın”, “Altın Tüküren Prens”, “Beşimiz Birimiz İçin”, “Tereyağı Seven Kadın”, “Bhikku Hayatı” gibi heyecanla okunacak yirmi üç masal yer alıyor.
Güney Sibirya’dan Tibet dağlarına, Hazar Denizi’nden Çin steplerine kadar geniş bir coğrafyada yaşayan, göç eden, devlet kuran, savaşan Moğol boylarının zaman içinde biriktirdikleri bu kültür zenginliği, Budizm’e inanmalarıyla birlikte derin felsefi düşüncelerle tamamlanmıştır.
 
 

Moğol Masalları isimli 175 sayfa yazılmış olan bu kitap ; tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 18.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Üç Yıl pdf oku indir başlıklı makalemizde Üç Yıl indir, Üç Yıl oku ve Üç Yıl pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Moğol Masalları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.