Mişkatü’l-Envar Nur Metafiziği pdf oku indir

tarafından
18
Mişkatü’l-Envar  Nur Metafiziği pdf oku indir

Mişkâtü’l-Envâr, İslâmî ilimler ve İslâm düşüncesi tarihinde bir dönüm noktası teşkil eden Gazzâlî’nin, Nûr Sûresi’nin 35. âyetine yazdığı bir nevi tefsirdir. Bu eser, tasavvufî ve felsefî bir bakış açısını bir ayetin tefsirinde birleştirmesi ve tüm varoluşu nûr-zulmet ayrımına dayanan bir metafizikle temellendirmesi açısından yazıldığı tarihten itibaren çok etkili olmuş, İşrâkîliğin kurucusu Sühreverdî başta olmak üzere İslâm düşüncesinin üç büyük ekolü olan tasavvuf, kelâm ve felsefeyi temsil eden düşünürleri derinden etkilemiştir.
Mişkâtü’l-Envâr/Nur Metafiziği, ayrıca zâhir ile bâtın, görünen ile görünmeyen arasında kurmuş olduğu irtibat ile her devrin düşünen Müslümanları için ölümsüz bir eser olma özeliğini daima muhafaza etmiştir.
 

Mişkatü’l-Envar
Nur Metafiziği isimli 72 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İmam-ı Gazali tarafından kaleme alınmış ve KETEBE YAYINEVİ yayınevinin 05.03.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap - Arapça-Türkçe) pdf oku indir başlıklı makalemizde Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap - Arapça-Türkçe) indir, Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap - Arapça-Türkçe) oku ve Ey Oğul (İki Dil Bir Kitap - Arapça-Türkçe) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mişkatü’l-Envar Nur Metafiziği pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.