Mikrobiyota İçimizdeki Mikroplar Yaşama Büyüleyici Bir Bakış pdf oku indir

tarafından
15
Mikrobiyota İçimizdeki Mikroplar  Yaşama Büyüleyici Bir Bakış pdf oku indir

“Bilim yazarlığının zirvesi.” BILL GATES
 
 2017 Wellcome Kitap Ödülü Finalisti
 “Yılın En İyi Kitabı” Seçkilerinde- New York Times, Guardian, Popular Science, Times, Economist, Kirkus
“Hayvanlar evrimin kreması olabilir ama asıl pasta bakterilerdir.” ANDREW KNOLL

İçinizde trilyonlar yaşıyor. Koskoca bir dünya, capcanlı bir kolonisiniz aslında. Sadece bağırsağınızdaki bakterilerin sayısı, galaksimizdeki yıldızların sayısından fazla. Yüzlerce yıl adlarını hastalıkla anmış olsak da artık biliyoruz: Mikroplar yaşamın Azrail’i değil, bekçisi. Trilyonlarca mikrop organlarımızı şekillendiriyor, bizi hastalıklardan koruyor, davranışlarımıza yön veriyor. Aşılara nasıl tepki verdiğimizden, çocukların aldıkları gıdalardan ne kadar beslenebildiklerine kadar, yaşamımıza çok derin ve geniş kapsamlı katkıları var. Artık kesin olarak biliyoruz ki mikropları göz ardı etmek, hayata anahtar deliğinden bakmak demek.
 Bu kitap kapıyı ardına kadar açıyor ve bizi vücudumuzdaki akılalmaz evrenle tanıştırıyor. Ed Yong, bizleri kendimize yepyeni bir açıdan, nehirlere, ormanlara, mercan resiflerine baktığımız gibi bakmaya çağırıyor: bireylerden çok, gelişen ekosistemler olarak.
 Mikrobiyota, dünyaya ve kendinize bakışınızı milyon minik yoldan değiştirecek. Bu kitabı okuduktan sonra muhtemelen bir “favori mikrop”unuz olacak.
 
“Etkisi bulaşıcı.” NEW YORK TIMES
 

Mikrobiyota İçimizdeki Mikroplar
Yaşama Büyüleyici Bir Bakış isimli 408 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ed Yong tarafından kaleme alınmış ve DOMİNGO YAYINEVİ yayınevinin 25.04.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Mikrobiyota İçimizdeki Mikroplar Yaşama Büyüleyici Bir Bakış pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.