Mevlana Araştırmaları 7 pdf oku indir

Mevlana Araştırmaları 7 pdf oku indir

Mevlânâ Araştırmaları -7-, kitabı salgın hastalığa yakalanarak fani âlemden dâr-ı bekâya göç eden büyüğümüz Afganistanlı şair ve arif kişi Hayderî-i Vucûdî adına ithaf edilmiştir. Bu nedenle kısa bir hayat hikâyesinin yanı sıra Türkiye ile ilgili hislerini yansıtan bazı şiirleri, burada kendine yer buldu. Onun hissiyatı ve dizeleri mazlum milletler için bir çağrı niteliğindedir.
Kitabımızda Mevlevilik sahasına giren Üsküdar Mevlevihânesi Son Postnişîni Ahmed Remzi Dede’nin Soy Risalesi ile Halebli Dervîş ‘Alî el-Mevlevî’nin Kürdîlihicâzkâr Âyîn-i Şerîfi, Hz. Mevlânâ’nın eserleriyle ilgili Mesnevî’nin Yazılışı ve En Doğru, En Eski Yazmaları; Fîhi Mâ Fîh’in Yazma Nüshaları ve Muslihuddîn Mustafa Sürûrî Efendî’nin Mesnevî Şerhinin Yazma Nüshaları gibi yazılar yer almaktadır.
 

Mevlana Araştırmaları 7 isimli 373 sayfadan oluşan kitap ; Adnan Karaismailoğlu tarafından yazılmış ve AKÇAĞ YAYINLARI yayınevinin 07.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kur’an ve Sünnetten Hikmetler Seti (10 Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde Kur’an ve Sünnetten Hikmetler Seti (10 Kitap) indir, Kur’an ve Sünnetten Hikmetler Seti (10 Kitap) oku ve Kur’an ve Sünnetten Hikmetler Seti (10 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mevlana Araştırmaları 7 pdf oku indir - PDF indir