Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür pdf oku indir

tarafından
12
Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür pdf oku indir

Aksaray’da kalabalık bir konakta doğan, etrafı gözleyerek büyüyen, her duyduğunu zihnine kaydeden bir çocuk… Daha lisedeyken öğretmenine, “Sen en iyisi tiyatrocu ol oğlum,” dedirtecek kadar mayasını belli eden, gizli cevher bir genç… Eşiyle altmış iki yıl aynı yastığa baş koyacak kadar derin bir âşık… Türkiye’de kabare kültürünü başlatan, yüzlerce temsilde yer alan, Yeşilçam’da da birbirinden unutulmaz karakterlere hayat vermiş bir oyuncu… Karşınızda her yönüyle Metin Akpınar.
 Zeynep Miraç, muhatabını nasıl konuşturacağını biliyor, hem ince hem dikkatli sorular sormayı başarıyor ve Metin Akpınar’ı bir zaman tüneline sokarak onun tiyatro tutkusunu, en yakını Zeki Alasya’yla olan dostluklarını, eşi Göksel Akpınar’la olan aşkını, Anadolu’daki turnelerini, Ulvi Uraz’dan Haldun Taner’e “hoca”larını bir bir anlatıyor bize. Üstelik karşımızdaki manzara yalnızca Metin Akpınar’ın hayatı değil, aynı zamanda bir Türkiye tarihi kesiti; muhtıralar, ihtilaller, sansürler, davalarla belki örselenen, ama asla tutkusundan vazgeçmeyen tüm sanat emekçilerinin çok iyi bildiği bir direnme hikâyesi bu anlatılan. Ne de olsa Metin Akpınar’ın hayatı, sahneye adanmış bir ömür…
 

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür isimli 176 sayfa yazılmış olan bu kitap ; tarafından kaleme alınmış ve MUNDİ yayınevinin 17.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf oku indir başlıklı makalemizde Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu indir, Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu oku ve Yetişin Gençler Ergenlikten Yetişkinliğe Geçiş Kılavuzu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.