Metaetik Bağlamında Ahlakî Görecelik Sorunu pdf oku indir

Metaetik Bağlamında Ahlakî Görecelik Sorunu pdf oku indir

Ahlâk, hangi inanç ya da dünya görüşünden olursa olsun insanlar için varoluşsal bir meseledir. Ahlâk üzerine felsefe yapmak şeklinde tanımlanan etik alanında belirgin bir şekilde öne çıkan konular arasında görecelik de yer almaktadır. Ahlâkî görecelik ya da rölativizm, ahlâkî değerlerin kişiye, topluma ve zamana göre değiştiğini, tüm zamanlar ve tüm insanlar için evrensel ya da nesnel bir ahlâkın olmadığını savunur. Bu iddia, ahlâk ile ilgili birçok hususu yakından ilgilendirmektedir. Ahlâk nedir, iyi ve kötüyü belirlemenin ölçütü nedir, ahlâkî ilkelerin kaynağı nedir, ahlâkın amacı nedir, niçin ahlâklı olmalıyız, ahlâka ait bilgimiz neye dayanır, ahlâkın din ile ne tür bir ilişkisi vardır gibi önemli sorulara verilecek cevaplar başta olmak üzere bir bütün olarak ahlâk alanını büyük oranda etkileme potansiyeline sahip olan ahlâkî görecelik, tartışmayı en çok hak eden konulardandır.
 

Metaetik Bağlamında Ahlakî Görecelik Sorunu isimli 198 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Akif Altunışık tarafından yazılmış ve ESKİYENİ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Geçmişten Günümüze Türk Müslümanlığı pdf oku indir başlıklı makalemizde Geçmişten Günümüze Türk Müslümanlığı indir, Geçmişten Günümüze Türk Müslümanlığı oku ve Geçmişten Günümüze Türk Müslümanlığı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Metaetik Bağlamında Ahlakî Görecelik Sorunu pdf oku indir - PDF indir