Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf oku indir

tarafından
9
Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf oku indir

Memleket Hikâyeleri Türk edebiyatında Anadolu’nun en hakiki hikâyeleridir. Anadolu Memleket Hikâyeleri’nde bütün gerçek varlığı ve iç dünyasıyla karşımıza getirilmiştir.
– Nihad Sami Banarlı
Geniş ününü mizah ve siyasal yergi yazılarıyla sağlayan Refik Halid’in mizah yazıları gibi hikâyeleri de edebiyatımızın bu alanında bir aşama olmuştur. O zamana kadar İstanbul sınırları
dışına çıkamayan Türk hikâyesini Anadolu’ya yöneltmekle hikâyeciliğimize yeni bir ufuk açmış, yeni bir soluk getirmiştir.
– Cevdet Kudret, Türk Edebiyatında Hikâye ve Roman
Refik Halid’in anlattığı olaylar bütünüyle yaşadığı dönemin olaylarıdır. Memleket Hikâyeleri ile Gurbet Hikâyeleri’nde canlandırılan kişilerin çoğu adeta canlıdır. Bütün bu yönleriyle Halide Edip onun “yalnız Türk edebiyatının değil, Rus ve Amerikan edebiyatlarından sonra, hikâyecilikte cihan ölçüsünde ön planda bir yer işgal edebilecek bir hikâyecimiz” olduğunu belirtir.
– Tanzimat’tan Bugüne Edebiyatçılar Ansiklopedisi
 
 

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) isimli 198 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Refik Halid Karay tarafından kaleme alınmış ve İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kapiland’ın Külleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Kapiland’ın Külleri indir, Kapiland’ın Külleri oku ve Kapiland’ın Külleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Memleket Hikayeleri (Özel Baskı) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.