Mekke’ye Giden Yol pdf oku indir

tarafından
16
Mekke’ye Giden Yol pdf oku indir

Leopold Weiss, Avrupa’da Madam Gorki ile görüşme fırsatını ele geçirip gazetecilik mesleğine atıldığı ve Ortadoğu’ya gazeteci olarak gönderildiği zaman, bundan sonra hayatını İslâm dünyasında ve Müslümanlar arasında geçireceğini hayal bile etmemişti. Ama kısa zamanda Müslümanların yaşayış tarzı, Batılılardan çok farklı kültürleri ve dünya görüşleri onu bu dünyayı daha yakından tanımaya zorladı. At ve deve sırtında, Mısır’dan Afganistan’a, Yemen’den Rusya’ya kadar uzanan uçsuz bucaksız coğrafyayı otuz sene boyunca gezdi. Libya bağımsızlık mücadelesine katılan ve Pakistan’ın Birleşmiş Milletler’deki delegesi görevine getirilen Yahudi asıllı Avusturyalı gazeteci ve yazar Muhammed Esed, Batılı dostlarının ısrarı üzerine bütün hayatını dolduran bu eşsiz macerayı yazmak için BM’deki görevinden istifa etti ve dünyanın belli başlı dillerine çevrilen bu kitabı yazdı. Mekke’ye Giden Yol, Nufûd Çölü’nü aşıp Tayma’ya varmak üzere yola çıkan, daha sonra yönünü Mekke’ye döndüren iki yolcunun, Muhammed Esed ve Zeyd’in, seyahatleri boyunca yaşadıkları ve canlanan hatıraları ile kurgulanmış; İslâm dünyasının iç yüzünü, canlı gerçeğini ve Batı’ya karşı direniş destanını anlatan eşsiz bir edebî metin…
 

Mekke’ye Giden Yol isimli 488 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Muhammed Esed tarafından kaleme alınmış ve İNSAN YAYINLARI yayınevinin 29.06.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti pdf oku indir başlıklı makalemizde Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti indir, Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti oku ve Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mekke’ye Giden Yol pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.