Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti pdf oku indir

tarafından
11
Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti pdf oku indir

O, Allah’ın, insanlara, dünya ve ahiret hayatlarını ‘esenlik yurdu’ (Yunus, 10:25) kılacak yolu göstermek için gönderdiği elçilerinin sonuncusu Hz. Muhammed (s)’den başkası değildi. Söz konusu olay ise, O’nun, Allah’ın elçisi olarak seçildiğini bildiren ve böylelikle insanlara mutlak hakikâtleri bildirme sürecini başlatan vahiyle ilk defa muhatap oluşuydu. Bu olayı, yani ilk vahyin gelişini takiben, kıyamete kadar ki zaman içerisinde yaşayacak bütün insanlar için gerçek mutluluğun, adaletin, huzurun, güvenin, iyiliğin, güzelliğin… yolunu gösterecek ilâhî bilgiler yirmi yılı aşkın süreyle vahyolundu. Vahyolunan her ayetle bireysel ve toplumsal hayatın olması gereken en mükemmel şekli, en güzel muhtevası bildirildi, açıklandı, gösterildi. Vahyolunan ayetler ve o ayetlerin oluşturduğu Kur’an önce elçisini eğitip yetiştirdi. O’nun ilâhî talimatlarıyla mükemmelleşen ve tüm insanlık için en güzel model haline gelen uygulamaları ve yaşantısı ise ilâhî bilginin pratiğe aktarılışı olarak anlam kazandı. Böylelikle, insanlığa sunulan dosdoğru ve en güzel hayat tarzı, teorik esaslar halinde insanlara bildirilen bir bilgi yığını olmaktan çıktı; ilâhî bilgi O’nun şahsında en mükemmel modelini buldu; insanlık O’nun şahsında bir insanın ulaşabileceği en mükemmel aşamaya erişti.
 

Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti isimli 1136 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Celaleddin Vatandaş tarafından kaleme alınmış ve PINAR YAYINLARI yayınevinin 21.03.2014 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İmam-ı A'zamın Beş Eseri pdf oku indir başlıklı makalemizde İmam-ı A'zamın Beş Eseri indir, İmam-ı A'zamın Beş Eseri oku ve İmam-ı A'zamın Beş Eseri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mekke ve Medine Dönemi (2 Cilt) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Hayatı ve İslam Daveti pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.