Mehmed Akif “Çelik Karakterli İçtimai Mürşidimiz” pdf oku indir

Mehmed Akif “Çelik Karakterli İçtimai Mürşidimiz” pdf oku indir

Rahmetli muallim Mahir İz, İstiklal Marşı şâirimiz Âkif merhum için “Çelik karakterli içtimâî mürşidimiz” der ve Âkif hakkında tanıklığa dayalı pek veciz ve çok yerinde özgün bir kimlik tarifi yapar.
Bu kitap, ümmetin tarihini fikren, coğrafyasını fiilen görüp mü’min yüreği ve ferâsetiyle, san’atkar fesahatiyle değerlendiren, hayatı şiirle dile getirip izlettiren Mehmed Âkif’in “içtimâî mürşid”liğini kavramak ve “İstiklâl Marşı ve Mehmed Âkif Yılı”nın ürün bereketine mütevazi bir katkıda bulunmak amacıyla kaleme alınmıştır.  
 

Mehmed Akif “Çelik Karakterli İçtimai Mürşidimiz” isimli 188 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan tarafından yazılmış ve M.Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI YAYINLARI yayınevinin 04.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nehir Kıyısı Kadınları pdf oku indir başlıklı makalemizde Nehir Kıyısı Kadınları indir, Nehir Kıyısı Kadınları oku ve Nehir Kıyısı Kadınları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mehmed Akif “Çelik Karakterli İçtimai Mürşidimiz” pdf oku indir - PDF indir