Mecburiyet (Ciltli) pdf oku indir

Mecburiyet (Ciltli) pdf oku indir

Savaş karşıtı görüşleriyle tanınan Zweig I. Dünya Savaşı boyunca bu görüşlerini yaymayı kendine misyon edinmişti. Avrupalı ve “dünya vatandaşı” kimliğine büyük değer veren yazar, yapıtlarında savaşın yıkıma uğrattığı “eski dünya”nın değerlerinin kayboluşunu büyük ölçüde dert edinmiştir. Mecburiyet ’in ana karakteri ressam Ferdinand da savaş sırasında askere alınmamak için İsviçre’ye kaçmıştır. Bir gün askerliğe elverişliliğinin tespiti için konsolosluğa davet edildiğinde, karısının şiddet karşıtı duruşuna ihanet etmemesi yolundaki telkinlerine karşın kendini gitmek zorunda hisseder. Görev duygusu, savaş karşıtı düşünceleri ve karısına duyduğu sevgi arasında sıkışıp kalmıştır. Ferdinand her ne kadar “insanlığın ötesinde bir vatanı” olmasa da, “yirmi milyon insanı boğan o zinciri” kıramayacağını düşünür…
 

Mecburiyet (Ciltli) isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Stefan Zweig tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Pardayanlar 8 / Pardaillan’ın Milyonları pdf oku indir başlıklı makalemizde Pardayanlar 8 / Pardaillan’ın Milyonları indir, Pardayanlar 8 / Pardaillan’ın Milyonları oku ve Pardayanlar 8 / Pardaillan’ın Milyonları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mecburiyet (Ciltli) pdf oku indir - PDF indir