Mavi Kuş pdf oku indir

Mavi Kuş pdf oku indir

Nobel Edebiyat ödüllü oyun yazarı ve denemeci Maurice Maeterlinck’in 1908 yılında yayımladığı Mavi Kuş, yoksul bir oduncunun çocukları olan Tyltyl ve Mytyl kardeşlerin, Mavi Kuş’u bulmak için çıktıkları yolculukta başlarından geçen maceraları ele alıyor. Mutluluk arayışının alegorik bir ifadesi olan oyun, iki kardeşin bir gece ansızın Peri Bérylune tarafından ziyaret edilmesiyle başlar. Anılar Diyarı’ndan Gelecek Krallığı’na ve daha nice büyülü âleme yaptıkları bu yolculukta iki kardeşe, Peri Bérylune’ün insan sureti bahşettiği Köpek Tylô, Kedi Tylette, Şeker, Ekmek, Su, Işık, Ateş ve evdeki diğer eşyalar da eşlik eder. Bir yıl süren, sınavlarla dolu yolculuklarının sonunda, iki kardeşi büyük bir sürpriz beklemektedir. Maeterlinck’in hayat arkadaşı Georgette Leblanc’ın düzyazıya uyarladığı Mavi Kuş, yayımlandığı günden bu yana her yaştan okuru hayal gücünün esrarengiz âlemlerinde yolculuğa çıkarmaya devam ediyor.
 

Mavi Kuş isimli 128 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Maurice Maeterlinck tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 13.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bir Köy Hekimi pdf oku indir başlıklı makalemizde Bir Köy Hekimi indir, Bir Köy Hekimi oku ve Bir Köy Hekimi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Mavi Kuş pdf oku indir - PDF indir