Masumiyet İstasyonu pdf oku indir

tarafından
12
Masumiyet İstasyonu pdf oku indir

Kavruk çocuklardık hepimiz. Türkçeyi şiveli konuşurduk.
Oyuncağımızı topraktan, ağaçtan, taştan yapar; oyunumuzu toprakta, taşta, buzda oynardık.
“Kuyunun dibindeki kurbağa için gökyüzü, kuyunun ağzı kadardır” demiş ya ozan, bizim hayallerimiz de yaşadığımız yer kadardı. Dünyayı kendi köyümüz, kendi şehrimiz kadar bilirdik.
Biraz büyüdük, üzerimizden geçen gürültülü uçakları fark ettik.
Biraz daha büyüdük, devasa tanklarla tanıştık.
TRT radyosundan arkası yarınları, kısa dalgadan uzaktaki türküleri dinledik.
Okumayı öğrendik, okulla tanıştık; başka köyler, başka şehirler olduğunu, o şehirlerde bize benzeyen başka çocukların yaşadığını anladık. Elimizdeki birkaç yumurtayı, bir file patatesi, nefes nefese kalarak koşup yakaladığımız seyyar kitapçıyla takas ettik.
Günün birinde takasla aldığımız plastik bir oyuncak arabanın biz uyurken gerçeğe dönüşebileceğini düşünebilecek kadar sınır tanımaz hale geldi hayallerimiz.
Her yeni kitap, görmediğimiz, duymadığımız yeni yerlerin, yeni insanların varlığını gösterdi.
Öğrendiğimiz her yeni yer, her yeni bilgi hayallerimizi biraz daha büyüttü. Büyük kentlere gitmek; doktor, mühendis, bilim insanı olmak istedik.
Doğu Ekspresi o hayaller için çıkılan uzun yolculuğun adıydı bizim için.
Çünkü biz Doğu Ekspresi çocuklarıyız.
 

Masumiyet İstasyonu isimli 128 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Deniz Zeyrek tarafından kaleme alınmış ve SÖZCÜ KİTABEVİ yayınevinin 02.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fiona Barton Psikolojik Gerilim Kitapları Takım Set (2 Kitap) pdf oku indir başlıklı makalemizde Fiona Barton Psikolojik Gerilim Kitapları Takım Set (2 Kitap) indir, Fiona Barton Psikolojik Gerilim Kitapları Takım Set (2 Kitap) oku ve Fiona Barton Psikolojik Gerilim Kitapları Takım Set (2 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Masumiyet İstasyonu pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.