Madam Bovary (Klasik Kadınlar) pdf oku indir

tarafından
14
Madam Bovary (Klasik Kadınlar) pdf oku indir

Ünlü İngiliz romancı ve eleştirmen Arnold Bennett, klasik edebiyat tanımını yaparken, “Herkesin okuduğu sanılan ve herkesin okuduğunu sandığı kitap,” demişti. Italo Calvino’ya göre ise klasik, “ilk okunduğunda verdiği keşif duygusunu her okunuşunda yeniden veren kitap”tır. Fransız edebiyatında “gerçekçiliğin babası” olarak kabul edilen Gustave Flaubert’in Madam Bovary’si, bu iki ustanın klasik tanımlarına en uygun düşen eserlerden biridir.
 
 19. yüzyıl taşra burjuvazisinin yaşamını gerçekçi bir bakış açısıyla sergileyen, ilk yayımlandığında ahlakdışılık suçlamasıyla dava konusu olan Madam Bovary, hem edebiyatta yeni bir çağ açmış hem de eskidikçe yenileşen, yaşlandıkça gençleşen pek az romandan biri olarak günümüze ulaşmıştır.
 

Madam Bovary (Klasik Kadınlar) isimli 408 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Gustave Flaubert tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 14.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aynalar Cehennemi ve Diğer Öyküler pdf oku indir başlıklı makalemizde Aynalar Cehennemi ve Diğer Öyküler indir, Aynalar Cehennemi ve Diğer Öyküler oku ve Aynalar Cehennemi ve Diğer Öyküler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Madam Bovary (Klasik Kadınlar) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.