Maarif pdf oku indir

Maarif pdf oku indir

Sultan Veled’in nasihat ve vaazlarıyla sohbet meclislerinde  kendisine sorulan sorulara verdiği cevaplarınbir araya  getirilmesinden oluşan eser. Maârif’in her bölümünde  bir veya birkaç âyetin işârî tefsiri yapılmıştır.  Ve her tabakadan insanın katıldığı meclisleri yansıttığı  için eser ifade yönünden sade ve konuşma üslûbuna yakındır.   Eserin en büyük özelliği okuyanların anlamasını kolaylaştırmak  için âyetler açık ibarelerle ve temsiller verilerek yorumlanmıştır. Eserin önemli bir yönü de kelâm meselelerinin mutasavvıf gözüyle  çözülmeye çalışılmış olmasıdır. Bu konuların daha iyi anlaşılmasını  sağlamak amacıyla temsilî örnekler verilip kelâm ilminin zor  meseleleri kolay hale getirilmeye gayret edilmiştir.
 

Maarif isimli 325 sayfadan oluşan kitap ; Sultan Veled tarafından yazılmış ve BİLLUR yayınevinin 31.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yabancı II pdf oku indir başlıklı makalemizde Yabancı II indir, Yabancı II oku ve Yabancı II pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Maarif pdf oku indir - PDF indir