Liyakat pdf oku indir

tarafından
7
Liyakat pdf oku indir

İÇİ BOŞALTILAN BİR ÜLKENİN HAZİN HİKÂYESİ
Cümleten başımız sağ olsun… Liyakat öldü!
Candaş Tolga Işık, cenaze namazı kılınan liyakatin nasıl öldürüldüğünü kaleme alıyor. Liyakat ilkesinin terk edildiği ülkemizde kurumların, kavramların, değerlerin özetle her şeyin içinin nasıl boşaldığını örneklerle aktarıyor.
“Bir kurumun içinin boşaltılması denince hem medyanın hem de vatandaşın aklına ilk gelen ve dolayısıyla ilgisini esas cezbeden konu, o kurumun kasasının boşaltılması. Yolsuzluk, hortumculuk ya da vurgunculuk, adına ne derseniz deyin, bunların hepsi hukuken cezalandırılması gereken suçlar. Ancak en az onlar kadar önemli olan bir başka içini boşaltma yöntemi de, ülkemizde sıklıkla karşılaştığımız gibi eğitimden yargıya, bürokrasiden sanata, sağlık sisteminden sivil toplum örgütlenmelerine kadar tüm kurumların liyakatten mahrum ellere terk edilip, iradesinin siyasi yönlendirmelere teslim edilerek değersizleştirilmesi, itibarsızlaştırılması.”
 

Liyakat isimli 120 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Candaş Tolga Işık tarafından kaleme alınmış ve KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ yayınevinin 22.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Jurnal 1.Cilt 1955-1965 pdf oku indir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Liyakat pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.