Lemyezel (Şiir) pdf oku indir

Lemyezel (Şiir) pdf oku indir

Elinizdeki LEMYEZEL adlı bu kitabın sahibi Hüseyin Çolak (Neferî) her ne kadar İzmir doğumluysa da Sivas kültürünün içinde olan birisidir. 1971 yılında o sırada Hollanda’da olan Sefil Selimî ile tanışmış, ondan tasavvufun ve halk kültürünün derinliklerini, mahlûkatı sevmeyi, yaratılışın sebeplerini öğrenmiştir. Zamanla şiir tekniklerini ve inceliklerini kavramıştır. 23 yaşında Çoban Mehmet Can denilen zat ile karşılaşmış; ondan feyiz almıştır. 
         
Saz çalabilen Neferî’nin bu kitapta 4 adet 7 heceli, 9 adet 8 heceli, 89 adet 11 heceli olmak üzere toplam 110 şiir bulunmaktadır. Ayrıca fikrî konuda adına “Masal” dediği Mesnevî tarzında hacimli bir eseri vardır. LEMYEZEL’de edebiyatımıza örnek teşkil edecek pek çok örnek vardır..
 
 

Lemyezel (Şiir) isimli 268 sayfadan oluşan kitap ; Hüseyin Çolak tarafından yazılmış ve VİLAYET YAYINEVİ yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sonsuza Kadar pdf oku indir başlıklı makalemizde Sonsuza Kadar indir, Sonsuza Kadar oku ve Sonsuza Kadar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Lemyezel (Şiir) pdf oku indir - PDF indir