Kuyucaklı Yusuf pdf oku indir

tarafından
22
Kuyucaklı Yusuf pdf oku indir

Sabahattin Ali’nin romana merkezden değil Anadolu’nun bir köşesinden baktığını ilk cümleden anlarız Kuyucaklı Yusuf’ta. Taşranın sıkıntıları, sıkışmışlığı vardır sayfalarda.  Eşkıyaların katlettiği anne ve babasının yanından kaymakam evine taşınan Yusuf’un ne çocukluğu ne ilk gençliği ne de yetişkinliği kimselere benzemez. Onun eksik olan başparmağı, hiçbir zaman boşluğu dolmayacak bir yoksunluğun işaretidir. Toplumdaki iki yüzlülük, rüya, çıkarcılık, erk sınıfa yönelik sahte sevgi; onun vücudundaki hasarla anlaşılır kılınmış gibidir: “Fakat her şey geçer, her şey unutulur. Kendini bir felâketin içinde kaybetmenin manası yoktur.”
 

Kuyucaklı Yusuf isimli 250 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Sabahattin Ali tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 23.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ne Yaptığını Biliyorum pdf oku indir başlıklı makalemizde Ne Yaptığını Biliyorum indir, Ne Yaptığını Biliyorum oku ve Ne Yaptığını Biliyorum pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kuyucaklı Yusuf pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.