Kürtler ve Güller (Cilt 1) pdf oku indir

tarafından
23
Kürtler ve Güller (Cilt 1) pdf oku indir

Sizler hiç gül bahçesi gördünüz mü? İç içe geçmiş sarı, kırmızı, beyaz ve daha nice renk insan ruhuna huzur verir, elinizde olmadan sizleri başka bir dünyaya davet eder. Her gülün kokusu, rengi ve dokusu farklıdır.
Kürdistan coğrafyası da tıpkı bir gül bahçesi ve gökkuşağı gibi rengârenktir. Güzellikler iç içe, gönül bağıyla örülmüş bir halı deseni gibidirler. Bir yanı Kurmanç, Zaza, Soran, Ermeni, Türkmen, Nesturi, Keldani, Sȗryani, Ezidi, Arami, Asuri; bir yanı Sünni, Alevi, Şii, Hristiyan, Musevi ve daha nicesi gül bahçesi içinde kendine özgü aromaya ve renge sahiptirler.
Bu kitapta; dünyanın dört yanına dağılmış 140’ı aşkın Kürt, Zaza, Ezidi aydınıyla yapmış olduğum röportajları bulacaksınız. Her birisinin anlatımında farklı bir renk, farklı bir dokunuş vardı. Kuşaklararası siyasi ve sosyal kopukluk tartışmasız bir şekilde ortadaydı. Her kuşak, siyasi mücadelesine sil baştan başlamış, geçmişte binbir zahmetle verilen mücadeleler unutulmuş, tarihin çöplüğüne atılmıştı. Ve bu döngü bugüne kadar hep böyle devam ede gelmişti. Anladım ki, Kürdistan toprağı, Fırat-Dicle gibi durmadan akan görkemli bir tarihe, Ararat gibi yüce bir gönüle sahipti ama içten paramparça ve dağınıktı.
Ve yine anladım ki Kürdistan susuz bir toprak gibi kupkuru ve bir damla demokrasiye hasretti. Kısacası, Kürdistan yağmur ister, demokrasi ister, dilini ister ve bütün halkların kardeşliğine bir deste gül uzatmak ister.
 

Kürtler ve Güller (Cilt 1) isimli 1312 sayfadan oluşan kitap ; Mücahit Özden Hun tarafından yazılmış ve ALTER YAYINCILIK yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Giresun Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Varidat ve Sarfiyat Defteri pdf oku indir başlıklı makalemizde Giresun Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Varidat ve Sarfiyat Defteri indir, Giresun Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Varidat ve Sarfiyat Defteri oku ve Giresun Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Varidat ve Sarfiyat Defteri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kürtler ve Güller (Cilt 1) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.