Kürt Meşhurları Tarihi (Cilt 2) pdf oku indir

Kürt Meşhurları Tarihi (Cilt 2) pdf oku indir

Şimdi Allah’ın lütfu ve keremiyle Kürt Meşhurları Tarihi’nin ikinci cildini de yayınlamış bulunmaktayız. Eserin bu kısmı Hicrî on dördüncü yüzyıldan (Miladî 1881-82) başlayıp on beşinci yüzyılın ilk çeyreğine kadar (Miladî 1991) yaşamış ve bu fani dünyadan göçmüş Kürt âlim, arif, edib ve şairlerinin biyografilerini ve eserlerinden belli başlı şiir ve nesir örneklerini içermektedir. Eser okunduğunda atalarımızın ilim ve irfan deryasından bize müthiş armağanlar bıraktıkları görülecektir ve aynı zamanda kendilerinden bahsedilen bu değerli şahsiyetlerin Arapça, Farsça, Türkçe ve Kürtçeyi ne kadar da ustaca kullandıklarına şahit olunacaktır.
 
Bu değerli eserde bahsedilen ve bu bilgin ve edib silsilesini takip edecek Kürt evlatları, Kürt milletinin manevi mimarları konumundadır. Zira millet olmanın temel şartlarından biri de ilim, irfan ve edebiyat havzasında boy gösterebilmektir. Şükürler olsun ki bu eserde de görüldüğü gibi kendi atalarımızla ve bıraktıkları eserler ile insanlığa ve Kürt milletine sundukları değerli hizmetleriyle iftihar ediyoruz. Taşıdıkları o şanlı tarihi ümit ederim ki evlatları daha da ileriye taşıyacaklardır.
 

Kürt Meşhurları Tarihi (Cilt 2) isimli 551 sayfadan oluşan kitap ; Baba Merdux Ruhani tarafından yazılmış ve HİVDA İLETİŞİM yayınevinin 28.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sütçüler Kartoz Köyleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Sütçüler Kartoz Köyleri indir, Sütçüler Kartoz Köyleri oku ve Sütçüler Kartoz Köyleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kürt Meşhurları Tarihi (Cilt 2) pdf oku indir - PDF indir