Kur’an Meal-Tefsir: Geniş Açıklamalı (Ciltli) pdf oku indir

tarafından
20
Kur’an Meal-Tefsir: Geniş Açıklamalı (Ciltli) pdf oku indir

Nisan 2021’de ilk baskısını gerçekleştirdiğimiz Kur’an Meal-Tefsir’i orijinal Kur’an sayfalarına birebir uyumlu olacak şekilde 604 sayfa olarak hazırlamıştık. Sayfa sınırını aşmamak için de tefsir kısımlarını özetleyerek aynı sayfaya sığdırmak zorunda kalmıştık.
Sizlerden gelen yoğun talep üzerine bu yeni çalışmamızda herhangi bir sayfa sınırlaması olmaksızın tefsir kısımlarını çok daha geniş bir şekilde ele almaya çalıştık. Böylece ayetlerin birbiriyle anlam ilişkisini de daha net bir şekilde örneklendirmeye gayret ettik.
Ülkemizde yazılmış 300’ün üzerinde meal bulunurken, yeni bir meal daha yazmak için önemli bir gerekçemiz olmalıydı. Hazırlamış olduğumuz bu meali diğer meallerden ayıran nokta, verdiğimiz dipnotlar aracılığıyla, bir ayetin konuyla ilgili benzer diğer ayetlerle birlikte kolayca okunmasını sağlayacak sistematik bir ağ barındırmasıdır.
 

Kur’an Meal-Tefsir: Geniş Açıklamalı (Ciltli) isimli 1584 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mehmet Okuyan tarafından kaleme alınmış ve HALİÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Kur’an Meal-Tefsir: Geniş Açıklamalı (Ciltli) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.