Kültürel Antropoloji Temel Kavramlar pdf oku indir

tarafından
11
Kültürel Antropoloji  Temel Kavramlar pdf oku indir

Kültürel antropolojinin önemli isimlerinden olan Robert H. Lavenda ve Emily A. Schultz’un on iki bölüm ve bir ekten oluşan Kültürel Antropoloji: Temel Kavramlar adlı bu kitabında; kültür, insanın anlam yaratma süreci, dil, din, mit, ritüel ve akrabalık gibi kavramlar tarihsel-toplumsal bağlamlarıyla ve antropolojik bakış açısıyla ele alınmıştır. Sosyal bilimler ve özellikle antropoloji ve sosyoloji ile ilgilenenler için temel kaynak niteliğindeki bu eserde; başlangıcından bugüne kadar antropolojinin bilim olarak nasıl algılandığı, küreselleşme, teknoloji ve bilim antropolojisi gibi konular ayrıntılı şekilde irdelenmektedir.
 
Kitabın sonunda verilen etnografya metinlerini yazmak ve okumak konusundaki ek bölüm, saha çalışması yapıp metin yazacak veya etnografi metinleri okuyacak kişiler için bir rehber niteliği taşımaktadır. Kültürel antropolojide teori, siyasal ve iktisadi antropoloji ve tıp antropolojisi, cinsellik, cinsiyet ve toplumsal cinsiyet ve toplumsal örgütlenme gibi konular, derinliğinden ve zenginliğinden bir şey kaybetmeden açık ve anlaşılır biçimde anlatılmıştır. Sosyal ve kültürel antropoloji disiplinine dair hemen her kavramın işlendiği kitap, Türkiye’deki antropoloji çalışmalarına özgün bir katkı sunmayı amaçlamaktadır.
 

Kültürel Antropoloji
Temel Kavramlar isimli 364 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Robert H. Lavenda tarafından kaleme alınmış ve DOĞU BATI YAYINLARI yayınevinin 01.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anatolia: Adventures In Turkish Cooking pdf oku indir başlıklı makalemizde Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anatolia: Adventures In Turkish Cooking indir, Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anatolia: Adventures In Turkish Cooking oku ve Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anatolia: Adventures In Turkish Cooking pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kültürel Antropoloji Temel Kavramlar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.