Kültür ve Medeniyet pdf oku indir

tarafından
23
Kültür ve Medeniyet pdf oku indir

Bir asırdan beri memleketimizin başta gelen derdi medeniyet meselesidir. Geçmişte büyüklüğü dünyaca bilinen Türk milletinin medeni varlığa sahip olmadığını önce Batı’yı tanıyanlar ortaya attı. Tanzimatla başlayan Batı münasebetleri, birçok nesillerin gözünü kamaştırdı. Aydınlar, Batı’nın yükselişindeki sırrı aramaya koyuldular ve bu araştırmayı yaparken farkında olmadan kendi iç dünyalarını Batı’nın içinde buldular. Birbiri ardısıra birkaç nesil “Avrupa’ya benzemek için ne yapalım?”, “Garplılaşma nasıl olmalı?” diye uzun zaman sayıkladılar. O nesilleri Batı taklitçiliğine, hem de ruhları duymadan sürükleyen kuvvet, başlangıç noktasında bağlandıkları aşağılık duygusu olmuştu.
 

Kültür ve Medeniyet isimli 224 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nurettin Topçu tarafından kaleme alınmış ve DERGAH YAYINLARI yayınevinin 01.09.2012 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir başlıklı makalemizde Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral indir, Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral oku ve Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kültür ve Medeniyet pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.