Kralın Yeni Aklı Bilgisayar, Zeka ve Fizik Yasaları pdf oku indir

tarafından
7
Kralın Yeni Aklı  Bilgisayar, Zeka ve Fizik Yasaları pdf oku indir

Bilgisayar ekranındaki görüntüler gerçek dünyadaki olguların bire bir temsili midir, yoksa sanal bir dünyada hayal mi görmekteyiz? Sakın evren dediğimiz, muazzam bir bilgisayar ekranından ibaret olmasın? Bilgisayarlar bilinçlendirilebilir mi? Yani akıllanıp kendi başlarına düşünebilirler mi? Ama bu tür sorulardan önce, akıl nedir veya bilinç nerededir sorularını da sormamız gerekmez mi?

Roger Penrose, yanıtı zor sorulara ilişkin görüşlerini, bu kitabından önce felsefenin derin tartışmalarından uzak durmuş bir matematikçi ve temel bilimcinin pratik yaklaşımıyla savunuyor. Görelilik teorisinden kuantum mekaniğine ve kozmolojiye uzanan farklı konuların tartışıldığı Kralın Yeni Aklı’nın ana düşüncesini felsefecilerin “us-beden problemi” olarak adlandırdığı teori oluşturuyor.

Roger Penrose, Oxford Üniversitesi Matematik Enstitüsü’nde onursal profesördür.
 
 

Kralın Yeni Aklı
Bilgisayar, Zeka ve Fizik Yasaları isimli 504 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Roger Penrose tarafından kaleme alınmış ve KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 19.07.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Kralın Yeni Aklı Bilgisayar, Zeka ve Fizik Yasaları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.