Korku Islığı pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Korku Islığı pdf


Korku Islığı pdf

Şiirin poetikası üzerine de çalışmaları olan Cevat Akkanat, Korku Islığı’nda nasıl da dile getirmekte o delişmen sevdalar gibi onurun ve direnişin şiirini; damarlarda zonklayan o serazad gençliği…
Ümit Aktaş

Korku Islığı, zaman, mekân kaygısı taşıyan genç bir yüreğin isyan dolu haykırışı… İdealist bir yaklaşımla yaşamayı düstur edinen 80’li yılların gençliğinin, yıllar sonra hâlâ var olduğunu görmek isteyenler, haksız yere verilen emirlere itaat etmeyi sevmeyenler, doğrunun karşısında eğilmeyenler ve zulmün karşısında susmayanlar için mısra aralarında çok giz var. Keşfe hazırsanız Korku Islığı sizleri bekliyor.
Sergül Vural

Cevat Akkanat’ın, gençlik dönemine ait şiirlerini “Korku Islığı” adı altında kitaplaştırma fikri, şairin yazın hayatındaki serüvenini tanımamız açısından oldukça iyi bir izlek olsa gerek. 40 şiirden, 64 sayfadan oluşan bu kitap, 1982-87 yılları arasında yazılmış. 12 Eylül’e göndermeler içeren delifişek şiirlerle dolu bu kitap, korkusuzdur… Toplumsal şiirler, tanıklıklar, aşklar, uçarılıklar dizisidir, âdeta.
Abdurrahman Adıyan

1987’de tamamlanmış bir kitabın şunca yıl sonra yayınlanacak olması keyfe keder bir durum gibi görünebilir. Oysa yirmili yaşlarını süren şair için bu macera, siyasal bir ivmenin neticesi olmakla birlikte, rant kapısı olarak kullanılmamış bir kimliğin yıllar sonra taşıdığı anlamı bütünlemesi bakımından da önemli ayrıntılara haizdir.
Reşit Güngör Kalkan
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Cevat Akkanat tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Toplu Şiirler (Ingeborg Bachmann) pdf başlıklı makalemizde Toplu Şiirler (Ingeborg Bachmann) indir, Toplu Şiirler (Ingeborg Bachmann) oku ve Toplu Şiirler (Ingeborg Bachmann) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Korku Islığı pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?