Köpek Kalbi pdf oku indir

tarafından
11
Köpek Kalbi pdf oku indir

“Bilin ki korkunç olan, artık onda köpek değil, insan kalbi olmasıdır. Hem de doğada bulunan en berbatından!”
 
Şarik, bir sokak köpeğidir. Bir gün yaralanınca onu bulan cerrah evine götürür ve iyileştirir. Ancak ameliyat ederken ona bir insanın hipofiz bezini ve bir erkeğin testislerini de nakleder. Bu deneyin sonucunda Şarik yavaş yavaş insanlaşmaya başlar. Hatta zaman içerisinde Sovyet devletinde iş bile bulur, ideal sosyalist bir vatandaşa dönüşür.
 
Bu komik ve grotesk Frankenstein öyküsü Bolşevizmi ve Sovyet toplumunu eleştirdiği gibi, insanın temeldeki bencilliğini de gözler önüne seriyor. Bulgakov’un 1925’te yazdığı ancak 1987’ye kadar Rusçada yayımlanamayan romanı Köpek Kalbi, yazarın hiciv ve kara mizah yeteneğini en iyi şekilde gösterdiği eserlerinden biri.
 
#frankenstein #modernizm #sovyetlerbirliği #yeniinsan #teknoloji #toplum
 

Köpek Kalbi isimli 136 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mihail Bulgakov tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 03.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Öğrenci Kız pdf oku indir başlıklı makalemizde Öğrenci Kız indir, Öğrenci Kız oku ve Öğrenci Kız pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Köpek Kalbi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.