Kızılderili Masalları pdf oku indir

tarafından
7
Kızılderili Masalları pdf oku indir

Yazar Egerton R. Young, Kızılderili Masalları’nı Büyük Şef Canoe’dan bizzat dinleyerek derlediğini söyler. Erdemli  olma ve sezgilerine güvenme üzerine inşa edilen bu anlatıları, bir kurguyla harmanlar. Çadırlarda, sisli dağların eteğinde nesilden nesile aktarılan bu masallar vesilesiyle, Kızılderili mitolojisinin önemli bir öğesi olan Nanahboozhoo ile tanışacaksınız. Kırlangıçların, boz kurtların, arıların ve daha nicelerinin maceralarına dahil olurken iyi ruhların dumanlarının taşıdığı güzel haberleri duyumsayacaksınız. Hastalıkların kaynağını öğrenecek, yeni dünyanın kuruluşuna da Kızılderili Masalları ile şahit olacaksınız.
 

Kızılderili Masalları isimli 222 sayfa yazılmış olan bu kitap ; tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 18.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigma Serisi Takım Set (Kum Fırtınası + Kemik Atlası) pdf oku indir başlıklı makalemizde Sigma Serisi Takım Set (Kum Fırtınası + Kemik Atlası) indir, Sigma Serisi Takım Set (Kum Fırtınası + Kemik Atlası) oku ve Sigma Serisi Takım Set (Kum Fırtınası + Kemik Atlası) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızılderili Masalları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.