Kızıl Veba (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Kızıl Veba (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Dünyanın gidişatı bize yıllar geçtikçe hep ilerleyeceğimizi, daha da gelişeceğimizi düşündürür. Jack London, insanoğlunun uzun seneler boyunca büyük emekler harcayarak, bin bir zahmetle inşa ettiği o görkemli medeniyetin aniden patlak veren bir salgınla nasıl da yerle bir olabileceğini gösteriyor. Küçük bir azınlığın dışında kalan herkesin uygarlık kisvesi altında, acı çekerek ve sefalet içinde yaşadığı sömürü düzeninin aslında ne kadar zayıf temeller üzerine kurulu olduğunu anlatıyor bizlere. Bilim dünyasının tüm çabalarına karşın Kızıl Ölüm galip geliyor ve dünyayı o karanlık, ilkel zamanlarına geri döndürüyor. İnsanoğlunun tüm dayanakları, bu düşman karşısında aciz kalıyor. Uygarlığın kültür, dil, teknoloji gibi eserlerinin fâniliğini bizzat gören ve korkunç salgından geriye kalan tek kişi Profesör Smith, bu sert düşüşten sonra insanlığın medeniyet basamaklarına “kanlı tırmanışının” kaçınılmaz olduğunu, yitirilen uygarlığın yeniden inşa edilme sürecinde o eski acıların da yeniden yaşanacağını söylüyor ve buruk bir umutla gelecek nesilleri bazı tehlikelere karşı uyarıyor.
 

Kızıl Veba (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 78 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Jack London tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 09.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uysal Kız (Kısa Klasik) pdf oku indir başlıklı makalemizde Uysal Kız (Kısa Klasik) indir, Uysal Kız (Kısa Klasik) oku ve Uysal Kız (Kısa Klasik) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızıl Veba (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir - PDF indir