Kişiliğin DNA’sı pdf oku indir

tarafından
11
Kişiliğin DNA’sı pdf oku indir

Şu sorular her zaman güncelliğini korumuştur:
 Bir; insanlar doğuştan beyaz bir sayfa olarak mı doğarlar, yoksa psikolojik anlamda bir donanımla mı dünyaya gelirler?
İkincisi;  insanlar, eşit ve aynı psikolojik donanım ile mi dünyaya gelirler?
Elinizdeki bu kitap; insanların beyaz bir sayfa gibi dünyaya gelmediklerini ve bu konuda bazı farklılıklar taşıdıklarını ortaya koymaktadır.
Enneagram /dokuz mizaç modeline göre; bedensel yapımız gibi psikolojik boyutumuzun da doğuştan gelen bir temel zemini ve donanımı vardır. İşte bu temel donanıma mizaç veya kişiliğin DNA’sı diyoruz. Kişiliğimizin temeli olan bu işletim sistemi; hayattaki temel arayışımızı, temel korkularımızı, potansiyel risklerimizi, karakteristik duygu ve davranış tarzlarımızı belirler. 
 

Kişiliğin DNA’sı isimli 390 sayfa yazılmış olan bu kitap ; İsmail Acarkan tarafından kaleme alınmış ve KURTUBA KİTAP yayınevinin 24.01.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri indir, Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri oku ve Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kişiliğin DNA’sı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.