Kesintiye Uğrayan Çocukluk pdf oku indir

tarafından
14
Kesintiye Uğrayan Çocukluk pdf oku indir

Olumsuz Çocukluk Deneyİmlerİ Bİzİ Nasil Hasta Eder Ve Nasil İyİleşebİlİrİz
Çocuklukta deneyimlenen duygusal travmalar, ilerleyen dönemde sadece duygusal yaşantımızı şekillendirmekle kalmaz, aynı zamanda bedensel sağlığımızı ve yaşam süremizi de etkiler. Bilim insanları; aile içi kronikleşmiş kavgaların, beklenmedik bir ölümün veya boşanmanın yanı sıra, zihinsel olarak sağlıksız, aşırı eleştirel veya bağımlı bir ebeveynin, çocukluğu nasıl kesintiye uğrattığını, çocuğun beyninde kalıcı ve görünür “parmak izleri” bıraktığını artık çok iyi biliyorlar.
Donna Jackson Nakazawa, Olumsuz Çocukluk Deneyimlerini yaşayan ve bu deneyimlerin üstesinden gelmeyi başaran insanların hikâyelerini paylaşarak, bazı çocukların bu olumsuzluklara ve yüksek strese, diğer çocuklara göre neden daha dayanıklı ve dirençli olduklarını gösteriyor ve kadınların neden daha fazla risk altında olduklarını açıklıyor.
Kesintiye Uğrayan Çocukluk, çocukluk travmalarının ilerleyen dönemlerde görülen hastalıklarla ne kadar bağlantılı olduğunu anlamamızı sağlayan bir yol haritası ve hangi yaşta olursa olsun, iyileşmeye nasıl başlanacağına dair ezber bozan ve okunması gereken bir kılavuz niteliğinde.
 
 

Kesintiye Uğrayan Çocukluk isimli 336 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Donna Jackson Nakazawa tarafından kaleme alınmış ve DİYOJEN YAYINCILIK yayınevinin 01.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma pdf oku indir başlıklı makalemizde Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma indir, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma oku ve Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kesintiye Uğrayan Çocukluk pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.