Kendime Düşünceler pdf oku indir

tarafından
10
Kendime Düşünceler pdf oku indir

Başkasının zihninden geçenleri gözlemlemeyen bir insanın mutsuz olduğu nadiren görülmüştür ama kendi zihninin hareketlerini gözlemlemeyenler mutlaka mutsuz olur.

Machiavelli’nin “Beş İyi İmparator”dan biri olarak nitelendirdiği Roma İmparatoru ve Stoacı Filozof Marcus Aurelius’un yayımlama niyeti olmadan yazdığı notlarının toplandığı Kendime Düşünceler; içerdiği tinsel çıkarımlar, öğütler ve insan davranışına dair gözlemlerle en popüler ahlak felsefesi metinlerinden biridir. İsveç Kraliçesi Kristina ve Prusya Kralı II. Friedrich gibi tarihe adını kazımış hükümdarların yanı sıra, Wen Jiabao ve Bill Clinton gibi modern devlet adamlarının da en gözde kitapları arasında yer alan Kendime Düşünceler, geçmişten günümüze devlet yöneticiliğine dair en mühim eserler arasında kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

“Marcus Aurelius’un Kendime Düşünceler kitabını pek çok kez okuduğum doğru. Yazdıklarının gerçeklerle uyuştuğunu görmek beni etkilemişti. Bir zamanlar yüce olan o insanlar şimdi neredeler? Hepsi, ardında yalnızca birer hikâye bırakarak gittiler; kimilerininkiyse yarım kalmış bir hikâyeydi.”
—Wen Jiabao
 
 

Kendime Düşünceler isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Marcus Aurelius tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 12.06.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Kendime Düşünceler pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.