Kelama Giriş pdf oku indir

tarafından
11
Kelama Giriş pdf oku indir

Kelâm, çıkış noktası itibariyle dinî esasları savunma faaliyetidir. Ancak zaman içerisinde naslar tarafından ortaya konulan Allah ve âlem tasavvurunu ayrıntılı biçimde işleyerek sahih ve muhkem bir dünya görüşü oluşturma yönünde ilerlemiştir. Bu eser, bir yandan kökleri Hz. Peygamber dönemine kadar uzanan bu sürecin tarihsel seyrini kişiler, görüşler ve eserler üzerinden gözler önüne sermektedir. Bir yandan da bu tarihsel süreçte oluşturulan sistematiğin kendine özgü karakteristiğini ortaya koymaya çalışmaktadır.
 

Kelama Giriş isimli 191 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. A. Saim Kılavuz tarafından kaleme alınmış ve İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ yayınevinin 05.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) pdf oku indir başlıklı makalemizde Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) indir, Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) oku ve Sahabe Dönemi İktidar Kavgası (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kelama Giriş pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.