Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri pdf oku indir

tarafından
19
Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri pdf oku indir

Çocukla çalışan ruh sağlığı uzmanlarının, kaygı bozuklukları olan ya da çeşitli kaygı belirtileri gösteren çocuklarla çalışırken, değerlendirme ve tedaviye yardımcı olmak için kullanabileceği Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)’ye dayanan yenilikçi müdahaleler.
 
Terapötik oyunlar, sanat etkinlikleri, hikâyeler ve diğer yaratıcı müdahaleler, kaygılı çocuklar için BDT’nin temel bileşenlerini ele alır: psikoeğitim, gevşeme, duygusal ifade, bilişsel başa çıkma, maruz bırakma ve ebeveyn eğitimi. Çocukların kaygılarının üstesinden gelmelerine yardımcı olabilecek pratik stratejilerin yanı sıra ebeveynler ve okullar için ipuçları da içerir.
 
BDT’yi çocuklar için ilgi çekici hale getirmek için yaratıcı yollar arayan ruh sağlığı uzmanları için paha biçilemez bir kaynak.
 
BDT’yi küçük çocuklara çekici kılmak ve uyum ve motivasyonlarını artırmak için yaratıcı ve kapsamlı bir derleme. Çocukları, özellikle isteksiz olanları tedaviye dâhil etmek için bir dizi fikir sağladığı için terapistler için değerli bir kaynak.
 
Aureen Wagner, Ph.D., The Anxiety Wellness Centre, “Worried No More” kitabının yazarı
 
 
Lowenstein, müdahaleleri gelişimsel olarak hassas bir şekilde dağıtabilmek için çok sayıda yaratıcı pratik aktivite sunuyor. BDT kavramlarına ilişkin güçlü bir arka planla birlikte bu kitap, uygulayıcıların deneysel olarak desteklenen teknikleri oyuna dönüştürmelerine yardımcı olacaktır. Çocuk terapistleri için şiddetle tavsiye edilir.
— –Susan M. Knell, Ph.D., Case Western Reserve Üniversitesi, “Cognitive Behavioral Play Therapy” kitabının yazarı
 
Bu kitap, kaygılı çocuklarla çalışan klinisyenler için net bir yol haritası sağlıyor ve bu çocuklarda BDT’nin etkisini artırmak için oyunun terapötik gücünü kullanıyor. Jamie nin öyküsü, çocukları sevimli bir karakterin gözünden kaygıyı öğrenmeye davet ederken, değişim için umut olduğunu gösteriyor. Ebeveynler için çoğaltılabilir formlar onları sürecin daha derinlerine davet ediyor ve tedavi sonuçlarını geliştirecek psikoeğitimi sağlıyor. Bu metin, kaygılı çocuklarla çalışan herkesin kaynaklarına hoş bir katkı sağlayacak.
 
Paris Goodyear-Brown, LCSW, RPT-S, “ Worry Wars: An Anxiety Workbook for Kids” kitabının yazarı
 

Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri isimli 166 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Liana Löwenstein tarafından kaleme alınmış ve EPONA KİTAP yayınevinin 19.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Theories of Counselling and Psychotherapy pdf oku indir başlıklı makalemizde Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Theories of Counselling and Psychotherapy indir, Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Theories of Counselling and Psychotherapy oku ve Psikolojik Danışma ve Psikoterapi Kuramları Theories of Counselling and Psychotherapy pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kaygılı Çocuklar için Yaratıcı BDT Müdahaleleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.