Karl Marx (1. Basım) Felsefe Ve Devrim pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Genel
  • Karl Marx (1. Basım) Felsefe Ve Devrim pdf

Karl Marx (1. Basım) Felsefe Ve Devrim pdf


Karl Marx (1. Basım) Felsefe Ve Devrim pdf

Karl Marx: Felsefe ve Devrim, modern düşünceye yaptığı entelektüel katkılarla Karl Marx’ın yaşamının yeni bir keşfini sunuyor.
Filozof, tarihçi, sosyolog, iktisatçı, güncel olaylar gazetecisi ve editör olarak Karl Marx (1818-1883) modern tarihin en etkili ve devrimci düşünürlerinden biriydi; ne var ki kendisi nadiren Yahudi bir düşünür olarak ele alınır ve onun Yahudi düşünürü arka planı ya gözden kaçırılır ya da yanlış tanıtılır. Bu kitapta seçkin bilim insanı Shlomo Avineri, Marx’ın Yahudi kökenlerinin onun çalışmaları üzerinde önemli izler bıraktığını savunuyor. Marx, o zamanlar Prusya’nın bir parçası olan Trier’de doğdu ve ailesi, bölgenin daha önceki Fransız egemenliği ve kontrolü altında eşit haklara ve özgürlüğe sahipti. Ama sonra Prusya’ya ilhakı, Yahudi nüfusunu eşit haklardan mahrum etti. Bu gelişmeler Marx’ın babasının isteksizce din değiştirmesine yol açtı ve benzer sıkıntılar, o zamanın Yahudi kökenli birçok genç entelektüelini radikalleştirdi.
Daha önce Hegel ve Marx üzerine literatüre geçmiş iki önemli kitabı olan Avineri, Marx’ın Yahudi geçmişini uygun ve dengeli bir perspektife oturtuyor ve Marx’ın entelektüel gelişimini, içinde yaşadığı tarihsel, entelektüel ve politik bağlamların ışığında takip ediyor.
 
Shlomo Avineri
1933 yılında Polonya’da doğmuş politika teorisyeni ve Kudüs İbrani Üniversitesi Politika Bilimi Bölümü emekli Öğretim Üyesidir. Ayrıca İsrail Bilim ve Beşeri Bilimler Akademisi mensubu olan ve Karl Marxın Toplumsal ve Politik Düşüncesi (1970) ve Hegel’in Modern Devlet Teorisi (1974) başlıklı kült kitapların yazarı Avineri, Moses Hess’in İnsanlığın Kutsal Tarihi ve Diğer Yazılar (2004) eserinin de çevirmenidir. Marksizm konusunda bir dünya otoritesi olan Shlomo Avineri, Marx’ın düşüncesine ve onun Hegelci kökenlerine yönelik yorumlarıyla bilinmektedir. Hegel’in Modern Devlet Teorisi kitabı yayınevimizin programı dahilindedir.
 
Kullanılan Reklam Mecraları: Sosyal Medya ve Gazete/Dergiler
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Shlomo Avineri tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.


Karl Marx (1. Basım) Felsefe Ve Devrim pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?