Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir

“Henüz gerçekçi bir roman okumadıysanız işte size bir tane ben takdim edeyim.” Nabizade Nâzım’ın Karabibik’i edebiyatımızda hem gerçekçilik ve natüralizmin hem de köy romanının başarılı ilk örneğidir.  Köy hayatını, köylünün meselelerini, uğraşlarını dilleri ve yaşantılarıyla olduğu gibi aktaran eser, Kaş’ın Beymelek köyünde geçer. Karabibik sekiz on dönümlük toprağını ekip biçerek, kızıyla beraber kıt kanaat yaşamaya çalışan bir köylüdür. Hayallerini süsleyen tek bir şey vardır, bir çift öküz. Nabizade Nâzım bu kısacık hikâyesinde Anadolu köylüsünün neredeyse bütün bir hayatını ustalıkla yansıtmıştır.
 

Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) isimli 48 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nabizade Nazım tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 25.02.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Badem pdf oku indir başlıklı makalemizde Badem indir, Badem oku ve Badem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Karabibik (Günümüz Türkçesiyle) pdf oku indir - PDF indir