Kara Kedi pdf oku indir

tarafından
7
Kara Kedi pdf oku indir

Edgar Allan Poe’nun gizemli, sıra dışı hikâyelerinden biri Kara Kedi. Alışılmışın dışındaki olay örgüsüyle, neredeyse kriminal düzeyde detaylı bir cinayet kurgusu okuyacaksınız. Cana kıymanın zorluğu şöyle dursun, ruhunda cinayetin azabını hiç duymayan kahramanımız da yaşadıklarına inanmakta zorluk çeker. Kara Kedi’nin darağacına dönüşümü yine de onu etkileyecektir: “Başta dikkatimi çekmemişti. Lakin zamanla bu tüyler gözümde belirli bir şekle bürünmeye başladı. Bu figür, tüylerimi diken diken eden, beni nefrete boğan, korkudan deliye döndüren, olmaya yeltendiğim canavardan kurtulmak istememe sebep o korkunç şey; bir darağacıydı!”

Kara Kedi’nin yanı sıra bu derlemede Poe’nun; “Metzengerstein”, “Doktor Katran ve Profesör Tüy’ün Sistemi”, “Sıradağların Öyküsü” ve “Randevu” adlı dört hikâyesine daha yer veriliyor.
 
 

Kara Kedi isimli 72 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Edgar Allan Poe tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 21.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zehra - Karabibik pdf oku indir başlıklı makalemizde Zehra - Karabibik indir, Zehra - Karabibik oku ve Zehra - Karabibik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kara Kedi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.