Kan Tarlaları Din ve Şiddetin Tarihi pdf oku indir

tarafından
22
Kan Tarlaları  Din ve Şiddetin Tarihi pdf oku indir

GÜNÜMÜZÜN VE TARİHİN MEYDANLARINDA YAŞANAN SAVAŞLARIN SEBEBİ DİN MİDİR? 
 
Jeopolitik karmaşanın giderek arttığı zamanımızda, kültürler arası anlayış ihtiyacı hiç bu kadar acil olmamıştır. Dinî farklılıklar, şiddet ve savaş nedeni olarak görülüyor. Din üzerine yazan en önemli yazarlardan biri olan Karen Armstrong, tüm insanlık tarihini araştırıyor, savaş ile dünya inançlarının arasındaki iddia edilen bağı arıyor ve dinlerin barışçıl doğalarını savunuyor. Daha önce eşi benzeri görülmemiş, kapsamlı bir araştırmanın sonucunda Armstrong sadece İslam ve Hristiyanlığı değil, Budizmi, Hinduizmi, Konfüçyusçuluğu, Taoizmi ve Museviliği de araştırmasına dâhil ediyor.
 
İlk çıktıkları dönemde dinler, hayatın her alanını anlamla doldurdular ve savaş da kutsalın kapsamına girdi. Modernite şiddetin ayyuka çıktığı bir çağı da beraberinde getirdi ancak Armstrong’un da gösterdiği gibi bunun çok az bir kısmı dinle ilgiliydi. 
 
Karen Armstrong, modern kavgaların ne derece dinlerle ilişkili olduğunu bize gösteriyor; ve farklı dinlere inananlar arasında barış olması için ne kadar ümitvar olabileceğimizi. 
 
 
“Geçmişte ‘din savaşları’ olarak tanımlanan çatışmaları inceleyen ve neredeyse her defasında çatışmaların ortaya çıkmasının sebebinin din değil de siyasi meseleler olduğunu kanıtlayan bir eser.” 
Library Journal 
 
“Tutarlı bir şekilde şaşırtıcı ve aydınlatıcı. Kan Tarlaları, din ile şiddetin ilişkisini merak eden herkes tarafından okunmalı.” 
The New Republic 
 
 “Destansı bir yapıt… Şiddetin ve dinin tarihi… İlgi çekici ve kapsamlı bir kaynak eser.” 
Kirkus Reviews 
 
“İkna edici… Dikkatli, adil ve doğru.” 
The New York Times Book Review 
 
“Kışkırtıcı ve okunaklı… Her zamanki gibi kapsamlı bir eser ortaya koyan Armstrong, küresel tarihi tarayarak şiddet ile din arasındaki ilişkiyi açıklarken dinin defalarca şiddete engel olduğu örnekleri anlatmadan geçmiyor.” 
Publishers Weekly 
 
“Sağduyulu ve mükemmel bir üslupla yazılmış… Dinin dünyadaki ve kültürümüzdeki rolünü araştıran en önemli yazarlardan biri Armstrong’dur.”
Minneapolis Star Tribune 
 
“Herkesin dilindeki çağdaş bir şehir efsanesinin değerli ve okunaklı bir eleştirisi… Armstrong geniş kapsamlı bir tarih taraması yaparak dinî prensiplerin ve dinî liderlerin nasıl zorla savaşa dâhil edildiğini anlatıyor.” 
St. Louis Post-Dispatch 
 
“Dünyadaki büyük dinlerin kapsamlı bir tarihi… Kan Tarlaları, insan medeniyetinin en ilgi çekici unsurlarından birini araştırırken sizi de düşünmeye sevk ediyor.” 
Pittsburgh Post-Gazette 
 
“Etkileyici… Büyük bir eser… Din konusundaki en bilgili uzmanlardan biri kesinlikle Armstrong.” 
The Observer 
 
“Zarif ve güçlü… Bilgilendirici, kesin, bilgeliği ve tarihî detaycılığıyla nefes kesiyor.” 
The Washington Post 
 
“Güçlü bir sav sunuyor… Argümanı çok önemli ve insanların fikirlerini değiştirebilecek kadar güçlü.”                                            The Christian Science Monitor
 
“Dinî şiddetin altında yatan gerçek güçlerin kapsamlı bir incelemesi.”                                                                                                           The Huffington Post
 
“Panoramik bir eser… Eğlenceli ve bilgilendirici.”                                                                                                                                                      Salon
 
“Armstrong bize büyük bir hizmet sunuyor… Bir uzmanın ellerinde güvendeyiz.”                                                                                     The Guardian
 
“Armstrong bilgisiyle ve bunu bize sunarken sahip olduğu zarafetle bizi şaşırtıyor.”
Booklist
 

Kan Tarlaları
Din ve Şiddetin Tarihi isimli 608 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Karen Armstrong tarafından kaleme alınmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 30.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarih (Ciltsiz) pdf oku indir başlıklı makalemizde Tarih (Ciltsiz) indir, Tarih (Ciltsiz) oku ve Tarih (Ciltsiz) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kan Tarlaları Din ve Şiddetin Tarihi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.