Kamu Yönetimi Düşünceler – Yapılar – Fonksiyonlar – Politikalar pdf oku indir

tarafından
12
Kamu Yönetimi  Düşünceler – Yapılar – Fonksiyonlar – Politikalar pdf oku indir

Kamu yönetimi, modern devletin ve toplum hayatının en önemli unsurunu meydana getirmekte-dir. Vatandaş olarak, kamu kurumlarının yürüttükleri hizmetlerden her gün yoğun olarak yararlanmak-tayız. Kamu yönetimi, devletin bir yürütme aracı olarak, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası hali-ne geldiğine göre düşünce arka planı, yapısı, işleyişi ve sorunları hakkında daha çok sistematik araş-tırma ve bilgilere ihtiyaç olacaktır.

1980’den itibaren kamu yönetimi alanında hem teori ve hem de uygulama olarak önemli değişik-likler ortaya çıkmıştır. Kitabın her baskısında bu değişiklikler mümkün olduğu ölçüde yansıtılmaya çalışılmıştır. Özellikle 2000’li yılların başından itibaren ülkemizde hızlanan kamu yönetimi reformla-rıyla birlikte ortaya çıkan değişiklikleri, ilgili uzmanların bile takip etmekte zorlandıkları bir gerçektir. Bu bağlamda kitabın yeni baskısında, hemen hemen tüm konular gözden geçirilmiş, ilaveler yapılmış, özellikle kamu yönetimi düşüncesine ilişkin gelişmelere daha fazla yer verilmiştir.

Kitap, öncelikle öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte kitabın, araştırmacı, yönetici ve memurların da ilgisini çekmesi mümkündür.
 

Kamu Yönetimi
Düşünceler – Yapılar – Fonksiyonlar – Politikalar isimli 414 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof. Dr. Bilal Eryılmaz tarafından kaleme alınmış ve UMUTTEPE YAYINLARI yayınevinin 26.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ulus Nedir? pdf oku indir başlıklı makalemizde Ulus Nedir? indir, Ulus Nedir? oku ve Ulus Nedir? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Kamu Yönetimi Düşünceler – Yapılar – Fonksiyonlar – Politikalar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.